Avatar: The Last Airbender 1.Sezon 8.Bölüm izle

Legends

Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
Yorumlar
Ateş Hekimoğlu

Batı ejderini sinirlendirmeyin eğer sakin ateşi harlarsanız yanarsınız ; Üzmeyin yanan ateşi söndürürsünüz hayat ateşi sönerse yalnız karanlıkta kalırsınız ama herşeyden önce İroh amcama bişey yaparsanız ağzına varya çakarım tokadı

Rex505

Güzeldi şahsen beğendim ama tek sıkıntı şu azula ve çetesi tam patatesler ,oyuncularını gram beğenmedim onun dışında hiçbir sıkıntı yok işlenişi birazcık farklı olmuş 8/10 alır ama rahat.

Mls4

Genel olarak ortalamanın bir tık üstünde bir iş olmuş, bence izlenmeye değer. Konuyu bazı yerlerde daha derin işleyip bütünlük sağlamaları güzel olmuş, atlanan yerler üzücü ama 8 bölüm olunca yapacak bir şey yok, animasyondan ayrı değerlendirirsek kendi içinde tutarlı olmuş sonuçta.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Keşke 2 3 bölüm daha uzatsalarmış, kuyrukluyıldız olayını dizi süresi uzayacak diye sona koyup belirsiz yapmışlar ama animasyondaki şekli aranıyor tabii ki :)) azulanın hikâyesi daha güzel işlenmiş sanki, zukoya olan kininin sebebi daha belli, oyuncuya pek alışamadım ama o ayrı bir konu :D aangin hiç su bükmemesi çook ayrı bir konu, keşke birkaç yerde katara ile çalıştığını görebilseydik.
Sonuç olarak devam sezonları izlenir, bakalım diğer sezonları nasıl işleyecekler :))

FilmCanavarı98

Azula ve Zhao karakterlerine tam alışamadım. Animasyondaki halleri daha iyiydi. Zhao'nun sonunun animasyondaki gibi olmasını beklemiştim. Genel olarak yorum yapacağım bir konu da müzikler. Soundtrack çok fazla klasik hollywood tarzında. Bence avatar dünyasını yeterince yansıtmıyor. Iroh'un sakkalları yapmacık duruyor gözüme battı.

Ayşenur10

Animasyonunu izlemediğimden benim için ortalama fantastik bir diziydi. İlk bölümler bence biraz durağandı. Son bölümlerde aksiyon arttı. Aang'in 8 bölümde hiçbir şey öğrenememesi tuhaftı. Maşallah Katara daha çok gelişim gösterdi. Suyu doğru düzgün bükemezken ustayı yenecek hale geldi. O hareketleri nerden öğrendiyse artık? Katara'nın oyuncu seçimi çok kötü bence. Kızın oyunculuğu vasat. Mimikleri falan beni aşırı gıcık etti. Onun dışında Zuko ve amcasının sahneleri güzel işlenmişti. Gelecek sezonda Aang artık diğer elementleri büker umarım.

Kamil89

Genel olarak izlenebilecek bir fantastik dizi olmuş. Animasyondan bağımsız olarak izlediğim için evrene ne kadar sağdık kaldılar bilemiyorum ama dizi genel olarak kendi içinde tutarlı ilerledi. Olay örgüsü bazı yerlerde hızlandırılmış bir şekilde paldır güldür ilerlese de izlemesi keyifliydi. Karakterlerin çoğuna hemen alıştım. Katara ve Azula hariç. Karakter gelişimleri özellikle Katara'nın ki çok kötüydü. Oyuncuların performansları da vasattı. Aang'in gelişim iyiydi ama. Oyuncuda rolüne yakışmış. Dediğim gibi bir iki kişi hariç dizinin oyunculukları fena değildi. Dizi görsel açıdan da ortalamanın üstündeydi. Burada bir emek harcamışlar belli. 2010 yapımı film sayesinde dizide buraya kadar işledikleri konuyu az çok biliyordum. Diğer sezonlar benim için sürpriz olacak. Bu arada dizi 2. ve 3. sezon onaylarını da şimdiden almış gözüküyor. Ne zaman çıkarlar orası malum. Ben şimdiden 2 seneye razıyım. Daha fazla bekletmeseler bari.

queenofzimbabwe

Aang bekliyor, bekliyor, bekliyor bir şeyler olana kadar hiç bir şey yapmıyor. Ayrıca İroh'un savaşa karşı olduğunu, ateş ulusu imparatorluk ailesi gibi kötü biri olmadığı biraz daha net gösterilseydi sondaki Ay Ruhu'nu öldürmeyi engellemeye çalışması daha makul olurdu. Katara hiç çalışmadan üstad olmuş, maşallahı eksik sadece. Aang bir kere su çalışmadı, sanki suyu öğrenmiş gibi Toprak bükmeye hangi şehre gideceklerini konuşuyorlar. Keşke 10 bölüm olsaydı belki 13. Her şey daha iyi olabilirdi. Burada her şey birbirine girişmiş durumda. Yue öldüğünde cesedi kalsaydı ve saçları siyaha dönsün isterdim, biraz ucuza kaçılmış Yue konusunda. Aang Okyanus Ruhu ile birleştiğinde abicim bi saldır söndür her şeyi. Ama yok 5 dakika sadece bağırıyor. Sonra yavaş yavaş bir şeyler yapıyor. Zaten Ay Ruhu'nun geri döndüğünü görünce Okyanus Ruhu duruyor, geri dönecek belli. Sanki Katara'yı Aang duyacakmış gibi sanki o dedi diye ruh çıkıyormuş gibi gösterilmesi beni tilt etti. Bir de Aang düşerken bir tık korkuyor, mimiklerinde gözüküyor. Ayrıca en sinir olduğum şey şu oldu; Katara diğer kadınları savaşmaya getirdiğinde kadınlar güçlü imajı verilmeye çalışılmış evet tabiki kadınlar güçlü. Ama millet ölürken bile kadınlar savaşmaya başlamak yerine bir erkeğin onayını bekliyorlar savaşmak adına. İşte burada kadınları güçlü göstermenin aksine hala ne kadar zayıf olduklarını vurgulamış sayın zeki senaristler. Adamın ayaklarına kapanmadıkları kaldı sadece. Yani idare eder işte, ne diyim. İkinci sezon 1.5 yıldan aşağı gelmez, o zaman Aang ergenliğe girmez belki ama baya büyür. Zaten farkettiyseniz hiç kuyruklu yıldız 3 ay içinde gelecek lafı geçmedi. Sadece yakında deyip geçtiler. İkinci sezonun daha iyi olmasını umuyorum. Soylu Toph'u da kör yerine sağır, zengin yerine fakir, çinli yerine hintli yaparsanız, suratınıza hep birlikte tükürürüz.

Reigo

Bu bölümün Çizgi film versiyonundan spoiler:

Katara'nın büyükkannesiyle Kuzey'deki Usta'nın eski aşıklar olduğu detayının atlanması üzdü. Üstelik Katara'nın Kolyesinin sürekli görünmesine rağmen Ustanın bunu fark etmemesi bu detayın tamamen silindiğine inandırdı beni :/

Joker7

Eh işte. Film uyarlamasına göre çok çok daha iyi tabi ama yine de ortalama bir yapım olmuş. Avatar severlerin kesinlikle beğeneceği izlenebilecek bir dizi.

Tardis

Bu bölüm savaşta siyah beyaz filtreyi biraz abartmışlar dikkat dağıtıcıydı ama bölüm yine de her açıdan harikaydı. Yine kesilen değiştirilen yerler var ancak konu çok akıcı ilerliyor ve önemli şeyler atlanmamış. Çok iyi bir uyarlama umarım yeni sezonun çıkması çok uzun sürmez.

Atmega328p

Zenci Toph görmeye hazır olun. Dizi özüne sadık kalarak ilerliyor, görselliği de çok iyi ama cast seçimleri rezil. Azula çok gıcık olmuş, Suki'yi güzel seçmişler en azından.

Prenstr

bazı eksiklikleri olsada güzeldi 2. kitapda toph görmeyi merak ediyorum, umarım onuda balık etli yapmazlar ve çıkmasıçok uzun sürmez yoksa aang fazla büyüyecek

hewlost

güzeldi devamı gelir inşallah ve

çoğu zaman hikayeden bağımsız gitti ve hızlı ilerlerdi özellikle kyoshi ve omashu bölümleri fakat şu iki anlaşamayan kabilenin arasının bulunduğu bölümün olmaması iyi olmuş onun dışında suki ve sokka aşkının daha hızlı anlatılması hoşuma gitti bazı castleri beğenmedim örneğin azula ve mai gerçekten gariptiler ve mai zayıf bi kız olmasına rağmen canlandıran sanki biraz kilolu gibiydi ty lee iyiydi onun dışındaki castleri beğendim genel olarak, june iyiydi ve yue her zamanki gibi çok güzeldi 😁